Czcionka: A+A-

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie

Zjedź niżej

Co warto wiedzieć o nas

Sanatorium MSWiA w Sopocie znane pod wcześniejszą nazwą Sanatorium Helios rozpoczęło działalność jako ośrodek sanatoryjno-rehabilitacyjny w 1987r.

 

W czerwcu 1998r. Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji obiekt przekształcony został w SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA. Zakres naszej działalności obejmuje lecznictwo uzdrowiskowe i rehabilitację leczniczą.

 

Promujemy holistyczne oddziaływanie na pacjenta poprzez dobór kompleksowych metod leczenia obejmujących balneologię, rehabilitację, psychoterapię, odpowiednią dietę i zajęcia rekreacyjno-wypoczynkowe.

Staramy się zapewnić wysoki standard naszych usług. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest uzyskany w lipcu 2004 roku Certyfikat ISO 9001:2008 zweryfikowany w 2022 roku w oparciu o nowo wydaną normę ISO 9001:2015 i przedłużony do czerwca 2025 roku

 

Lokalizacja obiektu, odpowiednie do leczenia uzdrowiskowego warunki bioklimatyczne, dostępność naturalnych surowców leczniczych, w tym sopockiej solanki, nowoczesny sprzęt medyczny, wysoki poziom kwalifikacji personelu, pozwalają na realizację przez Sanatorium wdrożonej Polityki Jakości, która brzmi:

Polityka Jakości Sanatorium MSWiA

„Promujemy zdrowie kuracjuszy poprzez kompleksową rehabilitację z wykorzystaniem naturalnych walorów nadmorskiego uzdrowiska. Usługi świadczymy zgodnie z oczekiwaniami pacjentów oraz według najlepszych standardów, przywracając wiarę we własne siły i możliwości. Działamy profesjonalnie, a więc skutecznie i bezpiecznie, ponieważ czujemy się odpowiedzialni za wszystkich naszych podopiecznych. Miarą naszego sukcesu jest zadowolenie pacjentów, ale także pracowników, dlatego na bieżąco analizujemy efektywność prowadzonej działalności”

Obecnie Sanatorium zajmuje się leczeniem schorzeń:

 

  • układu krążenia,
  • układu nerwowego,
  • układu oddechowego,
  • układu ruchu w tym: schorzeń reumatycznych oraz rehabilitacją po urazach narządu ruchu.

 

 

Udzielamy świadczeń zdrowotnych w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym w ramach umów z NFZ lub komercyjnie.